Asset Publisher Asset Publisher

Łucznictwo

Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Łucznictwo 3D to dyscyplina, która coraz bardziej podbija serca leśników Pozwala ćwiczyć trudną sztukę strzelania w naturalnym środowisku wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami tj.: przy zasłaniających gałęziach, pod różnymi kątami, przy różnym naświetleniu i zmiennych warunkach meteorologicznych. W tej konkurencji stawia się przede wszystkim na realizm, tak aby jak najbardziej przypominała ona prawdziwe polowanie na zwierza. Podstawą w łucznictwie 3D jest zasada jednego celnego strzału.  Najprościej mówiąc, jest to polowanie na figury zwierząt naturalnej wielkości, które mogą być ukryte w różnych zakamarkach.

   

Dowodem na popularność tego sportu są organizowane już po raz drugi przez Nadleśnictwo Warcino, Mistrzostwa Polski Leśników w Łucznictwie 3D o puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.  W 2018 roku  Mistrzostwa odbyły się 9 czerwca na terenie Nadleśnictwa Warcino. W mistrzostwach wzięło udział 62 łuczników- leśników z całej Polski .

Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach w tym roku reprezentowali:

Tomasz Zarychta – Biuro RDLP w Katowicach

Jarosław Mielimąka – Nadleśnictwo Rybnik.

Daniel Chodorowski - Nadleśnictwo Kup.

            Gospodarze stanęli na wysokości zadania i po mistrzowsku zorganizowali zawody, które odbyły się w pięknych okolicznościach przyrody w dolinie rzeki Wieprzy, nieopodal Leśnego Pensjonatu „Kawka”.  

            Klasą samą dla siebie był nasz kolega Jarosław Mielimąka z Nadleśnictwa Rybnik, który już drugi raz z rzędu zdobył mistrzostwo w kategorii łuku bloczkowego, potwierdzając że mistrzem nie zostaje się przez przypadek!

Dobry wynik zanotował w swoim debiucie kolega Daniel Chodorowski zdobywając trzecie miejsce w kategorii łuku klasycznego.

Łucznictwo to piękna i klasyczna dyscyplina sportu do której uprawiania serdecznie zachęcamy.