Asset Publisher Asset Publisher

Zima w lesie

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "ZIMA W LESIE"

     Tegoroczna zima pierwszy raz od wielu lat dostarczyła nam prawdziwie zimowych atrakcji, a mianowicie w dostatku śniegu, mrozu i pięknych widoków związanych z tą porą roku. W tym okresie szczególnie pięknie wygląda las, który  zimą żyje innym, nieznanym przeciętnemu turyście rytmem.

     Jeżeli chcecie spędzić dzień pełny zagadek, odkrywania miejsc i śladów zwierząt, możecie się wybrać z Nami na „bezkrwawe łowy" polegające na tropieniu śladów zwierząt pozostawianych na śniegu. Jest to świetna zabawa w zgadywanie, który ślad pasuje do jakiego zwierzaka, a przy okazji może przytrafić się okazja do obserwacji napotkanych zwierząt. Aparat fotograficzny, lornetka i mapa będą nieodzownym kompanem na taką zimową wyprawę. Oczywiście nie zapomnijcie o ciepłej odzieży i wygodnych butach, aby bez przeszkód cieszyć się urokami natury.

     Tak więc jeżeli nie masz pomysłów co robić podczas zimowych ferii? Przyjdź do lasu. Leśnicy z z  Nadleśnictwa Kup zapraszają na zajęcia przyrodniczo-leśne zimą.

     Zamiast nudzić się w domu możesz wziąć udział w akcji „Zima w lesie", którą adresujemy do wszystkich, a szczególnie do dzieci i młodzieży, która zastanawia się jak spędzić ferie zimowe. Zapraszamy wszystkich -  grupy zorganizowane dzieci i młodzieży, grupy dorosłych i całe rodziny na spacer po leśnych duktach,  oraz do odwiedzenia naszego Ośrodka Edukacji Leśnej .

     Zainteresowanych prosimy o kontakt z pracownikami nadleśnictwa - adresy i telefony znajdują się  na naszej stronie internetowej w zakładce KONTAKT.