Asset Publisher Asset Publisher

#SadziMy 2021

     Nadleśnictwo Kup serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję

#SadziMy 2021

 

   Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

  W ramach akcji, w siedzibie Nadleśnictwa Kup, w dniach 30 września i 1 października w godz. 09:00-15:00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek), nieodpłatnie udostępnimy sadzonki zainteresowanym we wzięciu udziału w akcji.

Sadzonki będzie można odebrać na wolnym powietrzu, przed biurem nadleśnictwa, gdzie wyznaczony pracownik zabezpieczony w maseczkę i rękawiczki będzie je wydawał osobom zainteresowanym.

   Prosimy o zachowanie odległości i ograniczonej liczby osób przy punkcie.

   Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w sadzeniu lasu na terenie Nadleśnictwa Piotrków (RDLP Łódź).

  Klip promocyjny